Ubohá skutečnost, musí na tom být špatně.

21. února 2013 v 19:22 | Tia* |  Témata týdne
Uběhlo spoustu času. Mnoho dětí se narodilo, mnoho lidí zemřelo, mnoho stran života bylo popsáno, má Múza se však doposud nevrátila. Pociťuji občasné záchvěvy její přítomnosti, ale asi existuje v jiném časovém režimu. Zjevuje se totiž ve chvílích mého nejhlubšího spánku, v dobách, kdy nejsem schopna zvednout se z postele a zapsat si její nápady do svého, trefně pojmenovaného, "bločku Múzy".


Nepočítala jsem s návratem na tento blog, vlastně s ním stále nepočítám. Když jsem však projížděla zajímavé názvy témat týdne v naději, že mne snad něco nakopne k napsání dobré povídky, všimla jsem si toho současného. Tak proč sem něco nenapsat? Návštěvnost upadá, nikdy jsem vlastně nepočítala s tím, že by stoupla, ale napsat jednou za měsíc smysluplný článek, to by mne snad nezabilo, nebo jo?
A tak jsem přemýšlela, co je pro mne problémem 21. století. Vzhledem k tomu, že jsem v tom dvacátém žila jen tři roky, nedokáži jej s ním porovnat, avšak jedna věc je podle mne jasná.
Globalizace, propojování světa v jednu velkou společnost.
Byla jsem v knihkupectví. Pohltila mne tisícovka knih, dostala jsem se v jejich přítomnosti do naprosté euforie. To trvalo do doby, kdy jsem objevila národnost autorů. Jak mám já, amatérská spisovatelka, (pokud si tak vůbec mohu dovolit říkat,) vůbec kdy napsat něco, co bude populární? Jak mohu konkurovat světovým autorům? Jak mohu kdy vymyslet něco, co nevymyslel nikdo přede mnou? Vidím to bledě.
Čeští autoři nemají absolutní šanci na úspěch. Sedí hodiny za počítačem jen proto, aby se dostali do stínu cizinců. A to má být můj cíl?
Dnes se každý cítí spisovatelem a já jim to neodpírám, ale neexistuje hromada jiných koníčků? Múza je očividně tak zaneprázdněna, že se ke mne dostavuje jen po nocích, se slabými nápady, které stejně zapomenu. Vše jen proto, že musí oblétávat miliony jiných, amerických, rádoby autorů po celém světě, kteří si jen ze srandy nechají vydat knihu a hned je z ní světový trhák.
To je důsledek globalizace. Můj problém 21. století.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lady Diabolus Aki Mortem Lady Diabolus Aki Mortem | Web | 21. února 2013 v 19:30 | Reagovat

Souhlasím, naprosto, proti takovým autorům prostě nemáme šanci. A nejhorší je, že vyjdou třeba desítky kopií Stmívání a všechny jsou prostě populární, ale pořádné nápady nikde. -_-

2 Tia* Tia* | Web | 21. února 2013 v 19:33 | Reagovat

[1]: Přesně tak. Stmívání si vyjde ve čtyřech různých druzích vazeb a všichni jsou z toho paf. -.-

3 Majkayela Majkayela | Web | 22. února 2013 v 18:45 | Reagovat

Originálně, pěkně a pravdivě napsaný článek :)Múza je prostě hrozně nestálá a někdy (nebo taky pořád) nevěrná ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama