Smysl nesmyslného nesmyslu.

3. prosince 2012 v 19:13 | Tia* |  Témata týdne
Toto téma se mi opět hodí do repertuáru a já si řekla, že tento článek využiji jako takový odpichový bod a oznámení, že jsem po předlouhém víkendu zase zpět, ve stejné melancholické náladě jako předtím. (dlouhé to souvětí..)

Někdy si říkám, že můj život je jeden velký nesmysl. Chodím do školy jako další miliony dětí a mladistvých, nejsem zrovna nejchytřejší, jako miliony dětí a mladistvých, ničím extra nevynikám, - jako miliony dětí a mladistvých po celém světě.
Proč bych se měla snažit něco dělat, když nás je na světě tolik? Tolik osudů, tolik lepších lidí než jsem já,.. spousta dětí, které v životě něco dokáží..
Nudí mne to, unavuje, vysiluje. Představa, že celé ty roky učení, že strasti a nesnáze mého dosavadního života budou zbytečné, nesmyslné, je přímo nesnesitelná. Vždycky tu bude někdo lepší než já, vždy se najde někdo nadanější, někdo s lepšími schopnostmi. Tak k čemu je má existence? Jen další obyčejný člověk na hromadě obyčejných lidí. Jen další stromeček v obřím lese, jen další kámen na dně té nejhlubší řeky.
Je to nesmysl, já jsem nesmyl, vše je nesmysl bez jakéhokoli smyslu.
Ale není život právě od toho, abychom mu nějaký smysl dali? Není od toho, abychom z obyčejného člověka udělali někoho neobyčejného? Není o tom, abychom ze stromečku udělali majestátný strom a z malého kamene obří balvan, kterému se tok řeky přispůsobí?
...Ale jak dát smysl nesmyslnému?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bezreci bezreci | Web | 3. prosince 2012 v 19:36 | Reagovat

Jestliže je všechno nesmysl tak je tedy všechno smysml má  :) A  na světě vždycky bude někdo lepší než my ale tak i vždycky bude na světě nekdo horší než my :)

2 naive-anonymous naive-anonymous | Web | 3. prosince 2012 v 21:40 | Reagovat

Taky si říkám, proč tu jsem já, když okolo jsou lidi, kteří jsou třeba lepší...A pak vidím někoho, kdo je třeba v něčem horší...a zlomyslně mi to udělá radost, protože si řeknu, že má existence není zas tak ztracená :D
A smysl života jsem zatím žádný nenašla, ale třeba ho jednou objevím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama